Достапни линкови

Багдад: Повик на лидерот на Шиитите до Ирачаните да гласаат за Уставот


Муслиманскиот верски лидер на ирачките шиити, Али Ал Систани, ги повика ирачаните да гласаат за на референдумот в сабота за новиот устав на Ирак. Ирачкиот парламент неделава увои неколку амандмани на Уставот, со цел и сунитите да го подржат на референдумот.
XS
SM
MD
LG