Достапни линкови

Казахстан: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска престојува во Казахстан на разговори со претседателот Нурсултан Назарбаев. Рајс одржа говор во Универзитетот во Астана, при што нагласи дека економскиот развој мора да оди паралелно со демократизацијата на земјата и оти клучно е престојните претседателски избори во Казахстан, закажани за 4-ти декември, да бидат фер и демократски.
XS
SM
MD
LG