Достапни линкови

Пекинг: Кина лансира втор вселенски брод со човечки екипаж


Кина изутрината го лансира својот втор вселенски брод со човечки екипаж, две години откако земјата стана вселенска сила. Лансирањето на двочлениот екипаж беше пренесувано на кинеската телевизија.
XS
SM
MD
LG