Достапни линкови

Индија: Прв индиски авион со помош за преживеаните од саботниот земјотрес


Прв индиски авион со помош за преживеаните од саботниот земјотрес во Пакистан слета денеска во близина на Исламабад. Пакистанските власти претходно соопштија дека немаат проблем околу тоа дали да прифатат помош од Индија, како што немаат проблем да испратат потребна опрема во настраданите подрачја на Индија. Во страотниот земјотрес во регионот, според последните информации, загинале околу дваесет и три илјади луѓе, додека над пеесет илјади биле повредени.
XS
SM
MD
LG