Достапни линкови

Багдад: Посета на македонскиот министер за одбрана Јован Манасиевски


Министерот за одбрана на Република Македонија Јован Манасиевски денеска престојува во посета на македонските трупи во Ирак каде што заедно ќе го прослават државниот празник 11 Октомври. Тој заедно со началникот на генералштабот Мирослав Стојановски ќе ја посети базата Таџи, а ќе се сретне и со главниот командант на мулти националните сили Џорџ Кејси. Во Багдад Манасиевски ќе разговара со ирачкиот заменик премиер Ахмад Чалаби и неговиот колега Садун ал Дулејми.
XS
SM
MD
LG