Достапни линкови

Киргистан: Почнува централно азиската турнеја на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс со денешната посета на Киргистан ја започнува централно азиската турнеа. Рајс ќе ги посети и Авганистан, Казахстан и Таџикистан. Американскиот државен секретар побара од претседателот на Казахстан Нурсултан Назарбаев, претседателските избори на 4 декември да бидат фер и демократски.
XS
SM
MD
LG