Достапни линкови

Багдад: На пет дена пред референдумот за Уставот сеуште без договор


На пет дена пред референдумот за новиот Устав во Ирак политичките лидери на шиитите и курдите се уште не постигнаа договор со сунитите за подршка на новиот Устав. Ирачките сунити се против затоа што сметаат дека уставот поради неговата федералистичка природа може да доведе до поделба на Ирак.
XS
SM
MD
LG