Достапни линкови

Хелманд: Најмалку 18 авганистански полицајци загинале во заседа


Најмалку 18 авганисатнски полицајци загинале во заседа поставена од осомничени талибански милитанти во провинцијата Хелманд. Според полицијата, нивниот конвој од 150 полицајци бил нападнат и судирот траел неколку часа.
XS
SM
MD
LG