Достапни линкови

Брисел: ЕУ испрати експерти во Романија и Турција


Европската Унија испрати експерти во Романија и Турција за испитување на вирусот на птичјиот грип поради загриженоста за заразени птици во двете земји. Унијата вчера забрани увоз на живи птици од Турција, а повеќе земји билатерално забранија увоз на пилешко месо од двете земји.
XS
SM
MD
LG