Достапни линкови

Пјонгјанг: 60 години од формирањето на владеачката Работничка Партија


Во Северна Кореја со низа свечености денеска се одбележува 60 годишнината од формирањето на владејачката Работничка Партија. Ова е еден од најголемите државни празници во Северна Кореја, заедно со родендендените на основачот Ким Ил Сунг и неговиот син, актуелниот претседател Ким Јонг Ил.
XS
SM
MD
LG