Достапни линкови

Варшава: За две недели втор круг претседателски избори


Во Полска, за две недели, ќе има втор круг претседателски избори, откако вчера ниеден од 12-те кандидати не го доби потребното мнозинство. Двајцата поранешни активисти на Солидарност, Доналд Туск и Лех Качински освоија најмногу гласови и одат во вториот круг.
XS
SM
MD
LG