Достапни линкови

Белград: Посета на Комесарот за проширување на ЕУ Оли Рен


Комесарот за проширување на Европската Унија Оли Рен, по посетата на Хрватска, денеска ќе престојува и во Белград. Со државниот врв на Србија и Црна Гора, Рен ќе разговара за приближувањето на таа земја до Европската Унија, откако во минатата недела европските шефови на дипломатиите го одобрија стартот на преговорите за договорот за Сатбилизација и асоцијација.
XS
SM
MD
LG