Достапни линкови

Багдад: Убиени 50 милитанти во операцијата „Железна тупаница“


Американските сили во Ирак соопштија дека за време на седумдневата операција Железна тупаница која заврши вчера, биле убиени пеесет милитанти. Во борбите имало и американски жртви. Само вчера во престрелка со ирачките бунтовници загинаа шест маринци.
XS
SM
MD
LG