Достапни линкови

Букурешт: Во Романија птици заразени со птичји грип


Романскиот министер за земјоделство Георге Флутур потврди дека во Романија биле откриени домашни птици заразени со птичји грип. Тој прецизира дека станува збор за три случаи во едно село на делатата на Дунав и оти примероци од позитивниот тест биле испратени во Британија на натамошно испитување.
XS
SM
MD
LG