Достапни линкови

Осло: Мухамед Ел Барадеи добитник на Нобеловата награда за мир


Добитник на годинешната нобелова награда за мир е Меѓународната агенција за атомска енергија и нејзиниот директор, Мухамед Ел Барадеи, е соопштено денеска во Осло. Наградата, која ќе биде врачена на 10-ти декември во Осло, им се доделува за напорите за спречување на ширењето на нуклеарното оружје, се вели во образложението на Нобеловиот комитет.
XS
SM
MD
LG