Достапни линкови

Басра: Уапсени 12 лица осомничени за напади врз сојузничките сили


Британските сили во ирачкиот град Басра уапсиле 12 лица, осомничени за напади врз сојузничките сили. До акцијата доде само неколку часа откако британскиот премиер Тони Блер изјави дека ирански елементи, поврзани со милитантите на Хезболах, снабдуваат со технологија и експлозив некои милитантни групи во Ирак.
XS
SM
MD
LG