Достапни линкови

Берлин: Сеуште без договор за нова влада по вчерашната средба Шредер - Меркел


Лидерите на двете најмоќни германски политички партии Герхард Шредер и Ангела Меркел и на синоќешниот состанок во Берлин не постигнаа договор за состав на новата влада. Најавени се нови средби и за време на викендот, а главниот проблем е кој ќе биде иден канцелар.
XS
SM
MD
LG