Достапни линкови

Анкара: Завршува посетата на комесарот за проширување на ЕУ Оли Рен


Комесарот на Европската Унија за проширување Оли Рен денеска ја завршува дво-дневната посета на Турција. Рен оцени дека Турција мора уште многу да направи за да ги достигне европските стандарди, посебно во сферата на човековите права. Турскиот шеф на дипломатијата Абдула Ѓул изјавил дека Турција ќе ги сполни стандардите на сите нивоа.
XS
SM
MD
LG