Достапни линкови

Њујорк: Зголемена готовноста на полицијата поради можност од терористички напад


Полицијата во Њујорк ја подигна готовноста поради сознанијата за можен терористички напад во подземната железница. Властите во Њујорк соопштија дека нападот бил планиран за наредните денови, но ги повикаа граѓаните да останат смирени.
XS
SM
MD
LG