Достапни линкови

Багдад: Експлозија на автомобил со бомбаш самоубиец


Автомобил управуван од бомбаш самоубиец експлодира денеска во близина на американски воен конвој во источен Багдад. Агенциите јавуваат дека при тоа немало загинати американски војници, но оти имало ирачки жртви. Во вчерашниот бомбашки напад во градот Хила загинаа дваесет и пет од шиитите кои се собрале на прослава на Рамазан.
XS
SM
MD
LG