Достапни линкови

Ирак: Најголема офанзива на американските сили во западниот дел


Американските сили ја изведуваат досега најголемата офанзива против бунтовниците во западниот дел на Ирак. Агенциите јавуваат дека главна цел е градот Хадита каде што била во тек потрагата по бунтовниците кои засега не давале поголем отпор.
XS
SM
MD
LG