Достапни линкови

Истанбул: Едно лице повредено во експлозија


Турската полиција соопшти дека едно лице загинало, додека уште едно било повредено во експлозија што се случила во Истанбул. Се верува дека до неа дошло додека тие правеле бомба во нивниот стан. Полицијата се сомнева дека двете лица биле курдски бунтовници.
XS
SM
MD
LG