Достапни линкови

Пекинг: 59 војници исчезнати во поплави


Кина соопшти дека 59 војници се водат како изчезнати по поплавите што ги предизвика тајфунот Лонгванг. Војниците се наоѓале во еден тренинг центар во провинцијата Фуџијан кој бил погоден од поплавите.
XS
SM
MD
LG