Достапни линкови

Луксембург: Се очекува зелено светло за Спогодбата за стабилизација и асоцијација со СЦГ


Шефовите на дипломатиите на Европската Унија денеска, како што се очекува, треба да дадат зелено светло за почеток на преговорите за Спогодбата за стабилизација и асоцијација со Србија и Црна Гора. Европските министри, според најавите, ќе соопштат дека до ова дошло поради суштинскиот напредок што го постигнал Белград во демократските проевропски реформи.
XS
SM
MD
LG