Достапни линкови

Париз: Авганистанскиот претседател во посета на Франција


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во Париз ќе се сретне со францускиот претседател Жак Ширак, премиерот Доминик Де Вилпен и со останатите претставници на земјата. Ова е прва посета на Карзаи по парламентарните избори од 18-ти септември во Авганистан. Француските претставници ја оценуваат посетата на авганистанскиот претседател, како можност Франција да ја потврди својата заложба за стабилизација и на Авганистан.
XS
SM
MD
LG