Достапни линкови

Индонезија: Двојно зголемување на цените на нафтените деривати


Владата на Индонезија –земја членка на нафтениот картел ОПЕК двојно ги зголеми цените на нафтените деривати, вклучително и петролејот за готвење и осветлување. Тоа предизвика протести и штарјк во јавниот транспорт.
XS
SM
MD
LG