Достапни линкови

Приштина: Контролирана експлозија по анонимен повик за поставена бомба


Специјална единица на Кфор предизвика синоќа контролирана експолозија на направа поставена под едно возило на УНМИК во центарот на Приштина. По добиен анонимен повик околните зданија биле евакуирани.
XS
SM
MD
LG