Достапни линкови

Вашингтон: Среќата на еден кениец


На четириесет годишниот кениец Мозес Биток, како што јавуваат агенциите, му се оствариле два големи сона во еден ден. Имено, тој вчера добил американско државјанство по што заедно со неговата сопруга открил дека ја добил премијата на лотаријата во аамериканската држава Ајова, два милиона долари.
XS
SM
MD
LG