Достапни линкови

Ирак: Нови напади, повеќе од 90 загинати


Десет луѓе загинаа, а дванаесет беа ранети во денешната експлозија на автомобил бомба на пазарот во ирачкиот град Хила кој претежно е населен од шиити. До оваа експлозија дојде само неколку часа откако во трикратниот напад во Балад загинаа над осумдесет луѓе. Огранокот на Ал Каида во Ирак пред две недели објави тотална војна против шиитите во Ирак.
XS
SM
MD
LG