Достапни линкови

Полска: Во автобуска несреќа 11 загинати


Во денешната автобуска несреќа во источниот дел на Полска, како што јавуваат агенциите, загинале најмалку единаесет средношколци, додека дваесетина други биле повредени. Автобусот во кој имало шеесетина ученици се запалил по судар со камион.
XS
SM
MD
LG