Достапни линкови

Приштина: Петерсен шокиран од нападот на полицискиот командант во Гњилане


Косовскиот администратор Сорен Јесен Петерсен изјави дека е шокиран од нападот во кој вчера беше ранет командантот на косовската полициска служба во Гњилане Дејан Јанковиќ. Според Петерсен тоа го направиле лица кои се против напредокот на Косово.
XS
SM
MD
LG