Достапни линкови

Виетнам: 57 загинати во поплави предизвикани од тајфун


Виетнамската влада соопшти дека 57 лица загинале во поплавите предизвиокани од Тајфунот Демри во северниот дел на земјата. Тајфунот имал сила од 200 километри на час. Предходно истиот Тајфун ги погоди Филипините, Кина и Тајланд при што загинаа 39 лица.
XS
SM
MD
LG