Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири лица загинаа во два напади


Најмалку 4 лица загинаа, а 8 се ранети во два напади од автомобили врз цивили денеска во Багдад. Американскиот претседател Џорџ Буш вчера предупреди дека нападите во Ирак ќе се зголемат пред претстојниот референдум за Уставот на 15 октомври. Буш ја бранеше својата администрација од критиките велејки дека американските и ирачките сили имаат успех во војната а како пример го наведе последното убиство на Абдула абу Азам втор човек на Ал Каеда што оваа терористичка организација го негираше.
XS
SM
MD
LG