Достапни линкови

Лондон: Брзата храна ќе биде забранета во училиштата во Британија


Брзата храна со многу маснотии или шекер, ќе биде забранета во училишните кантини во Велика Британија од наредната година, изјави денеска британскиот скретар за здравство Рут Кели. Таа додаде дека директорите на училиштата ќе сносат одговорност за храната која ќе се нуди во училиштата и оти ќе биде воведена и инспекција.
XS
SM
MD
LG