Достапни линкови

Тал Афар: Најмалку шестмина загинати во самоубиствен напад


Најмалку 6 лица загинале, а над 20 биле повредени при денешниот самоубиствен бомбашки напад во еден регрутен центар во ирачкиот град Тал Афар, во близина на границата со Сирија. Овој град до пред 10-тина дена беше под контрола на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG