Достапни линкови

Багдад: Убиството на Абу Азам голем успех за американските сили


Американскиот генерал Ричард Маерс изјави дека убиството на еден од главните припадници на Ал Каида во Ирак, Абу Азам, е успех, но оти тоа не значи и дека е разбиена терористичката мрежа на Абу Мусаб Ал Заркави. Маерс оцени дека веројатно Ал Каида ќе најде замена за Абу Азам, кој беше убиен во неделата во Багдад.
XS
SM
MD
LG