Достапни линкови

Ирак: Осумина убиени во самоубиствен напад


Најмалку осум луѓе биле убиени и десетина ранети во денешниот самоубиствен напад во ирачкиот град Бакуба, јавуваат агенциите. Се наведува дека бомбашот самоубица го активирал експлозивот во групата луѓе кои чекале да бидат регрутирани во тамошнта полиција.
XS
SM
MD
LG