Достапни линкови

Вашингтон: Уапсени 370 антивоени активисти


Полицијата во Вашингтон уапсила околу триста и седумдесет луѓе кои учествувале на антивоените демонстрации пред Белата Ќука. Акцијата на полицијата, како што е соопштено, следувала откако демонстрантите не ги послушале наредбите да го напуштат подрачјето пред Белата Куќа. Анти воени протести вчера имало и пред Пентагон, штабот на американската армија.
XS
SM
MD
LG