Достапни линкови

Лондон: Конгрес на Лабуристичката партија


Британскиот премиер Тони Блер се очекува денеска на конгресот на неговата Лабуристичка партија во Брајтон да говори за плановите на влада во наредниот период. Блер кој е на власт од илјада деветстотини деведесет и седмата година, на изборите во мај годинава, го доби и третиот мандат како британски премиер. Тој неодамна изјави дека нема намера да се кандидира на следните избори во две илјади и девета година.
XS
SM
MD
LG