Достапни линкови

Босна: Земјотрес во градот Невесиње


Земјотрес со сила од пет запирка еден степен според Рихтеровата скала изутрината го погоди јужниот дел на Босна, во близина на градот Невесиње. Според сеизмолозите, потрес со таков интензитет би можело да предизвика материјални штети.
XS
SM
MD
LG