Достапни линкови

Мичиген: Сенатотот усвои резолуција за македонскиот идентитет


Сенатот на американската држава Мичиген, како што јавува агенцијата МИА, усвоил резолуција со која се признава одделен македонски национален идентитет, постоење посебен македонски јазик и Македонска православна црква. Во Мичиген е најголемата македонска заедница во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG