Достапни линкови

Перу: Земјотрес и неколкумина жртви


Земјотрес со сила од седум запирка пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Перу. Станува збор за предел со џунгли. Најпогоден бил градот Мојобамба каде што имало и неколкумина жртви.
XS
SM
MD
LG