Достапни линкови

Багдад: Најмалку десетмина загинати во самоубиствен напад


Во денешниот самоубиствен напад со автомобил бомба во Багдад загинале најмалку десет луѓе. од кои седумина полицајци. Нападот се случил пред влезот на ирачкото министерство за нафтена индистрија.
XS
SM
MD
LG