Достапни линкови

Авганистан: Се урнал американски воен хеликоптер


Американски воен хеликоптер денеска се урнал во Авганистан, при што загинале сите петмина членови на екипажот. Како што изјави портпаролот на американска војска Џери О`Хара, сеуште нема индиции што било причината за падот на хеликоптерот, кој потоа се запалил. Хеликоптерот се урнал во јужната авганистанска провинција, Забул.
XS
SM
MD
LG