Достапни линкови

Варшава: Утре парламентарни избори


Полскиот претседател Александар Квашњевски, бискупите на католичката црква како и медиумите, упатија апели до граѓаните на Полска да излезат на утрешните парламентарни избори. Околу 30 милиони граѓани со право на глас, треба да изберат 460 пратеници во долниот дом, Сејмот и 100 сенатори.
XS
SM
MD
LG