Достапни линкови

Газа: Израел истрела неколку проектили и воведе блокада на сите палестински територии


Израел денеска истрелал неколку проектили врз Газа и воведе блокада на сите палестински територии, како одговор на вчерашниот ракетен напад на палестинските милитанти врз израелска територија, кога беа повредени 5 лица. Ова е прв израелски напад врз Газа од целосното повлекување на израелските сили на 12-ти септември. Палестинските власти соопштија дека денеска и израелски авиони извршиле бомбардирање во Газа.
XS
SM
MD
LG