Достапни линкови

Западен Брег: Убиени тројца палестински милитанти


Израелските трупи денеска убија тројца палестински милитанти на Западниот Брег. Според израелски воени извори, две лица отвориле оган врз војниците додека тие се обидувале да ги уапсат во едно село во близина на Тулкарм. До инцидентот доаѓа неколку часа откако Израел го комплетира планот за повлекување на четирите еврејски населби од Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG