Достапни линкови

Киев: Изгласана владата на новиот премиер Јури Јехунаров


Украинскиот паралмент денеска ја изгласа владата на новиот премиер Јури Јехунаров како предлог на претседателот Виктор Јукашенко. Владата на Јехунаров ја доби довербата по три дена расправа и две гласања. Претходната влада на Јулија Тимошенко беше распуштена потради обвинувањата за корупција.
XS
SM
MD
LG