Достапни линкови

Берлин: Средба Меркел - Шредер


Лидерот на Конзервативците Ангела Меркел и на социјал демократите Герхард Шредер денеска се состануваат прв пат по неделните избори во обид да решат кој ќе ја води Германија во следните години. Партијата на Меркел доби околу 1 процент повеќе гласови, но и двете партии не можат да формираат влада со партнерите кои ги преферираат.
XS
SM
MD
LG