Достапни линкови

Киргистан: Седница на парламентот по убиството на пратеник


Парламентот на Киргистан, во присуство на претседателот Курманбек Бакиев и премиерот Феликс Кулов денеска одржува седница за синоќешното убиството на парламентарецот Бајаман Еркинбаев. Полицијата соопшти дека тој бил застрелан откако пристигнал во неговиот дом во Бишкек.
XS
SM
MD
LG